30 lat Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Uroczysta Msza Święta

W dniu 8 grudnia w Kościele Katolickim obchodzimy Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to również patronalne święto Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. W tym roku celebrowaliśmy ten dzień szczególnie uroczyście – mija właśnie 30 lat od założenia organu prowadzącego nasze szkoły. Z tej okazji uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, w czasie której zawierzyliśmy nasze szkoły Najświętszej Panience. Poświęcony został obraz Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, podarowany nam przez Stowarzyszenie. Ksiądz Łukasz wygłosił kazanie skierowane zwłaszcza do dziewcząt, ponieważ zwykle  8 grudnia odbywał się w naszych szkołach Katolicki Dzień Kobiet. W tym roku na zaproszenie Mam, Sióstr i Babć nie pozwoliła sytuacja epidemiologiczna w kraju.