Ahoj, Szkolna Załogo!

Polska, 13 kwietnia 2021

Ahoj, Szkolna Załogo!

Klasa 3a na pokładzie. Wszyscy zwarci i gotowi do pracy. Od czasu do czasu ktoś poza burtą (wyrzuca z Teamsa), więc rzucamy mu koło ratunkowe. Kto nie ma zadania domowego, ten dzisiaj czyści pokład.

Dziś wybraliśmy się na otwarty ocean i to Ocean Atlantycki, by lepiej poznać historię odkrycia przez Krzysztofa Kolumba Ameryki. Na samym początku wyłowiliśmy dwa listy w butelkach. Dowiedzieliśmy, dlaczego Indianie nie mieszkają w Indiach, a także kim był Amerigo Vespucci, od którego imienia pochodzi nazwa dwóch kontynentów. Poznaliśmy także nazwy trzech statków Krzysztofa Kolumba: „Santa Maria”, „Nina” i „Pinta”.

Wysłuchaliśmy również utworu ze znanego chyba wszystkim filmu „Piraci z Karaibów” w wykonaniu dwóch zdolnych wiolonczelistów z zespołu 2CELLOS.

(Polecamy wpisać w wyszukiwarkę: 2CELLOS – Pirates Of The Caribbean. )

Pozdrawiamy Was serdecznie,

Wilki Morskie z klasy 3a

PS Dołączamy też zdjęcia naszych map skarbów z zeszłego roku.