Liceum i Technikum

Autorskie gry planszowe na lekcji języka polskiego

Własnoręczne literackie gry planszowe uczniów gimnazjum

Uczniowie klasy III A naszego gimnazjum sprostali niezwykłemu zadaniu. Wymyślili, zaprojektowali i własnoręcznie wykonali wspaniałe gry planszowe inspirowane najważniejszymi tekstami literackimi czytanymi w gimnazjum. Swoje dzieła zaprezentowali 23 lutego 2016 r. na lekcji języka polskiego p. Darii Pernal, uczestnicząc w pierwszej turze turnieju literackich gier planszowych. Trzeba przyznać, że łatwo nie było. W czasie gry każdy musiał wykazać się wiedzą na temat gatunków literackich, treści lektur, historii głównych bohaterów oraz biografii autorów. Wszyscy jednak dzielnie, z zaangażowaniem i humorem uczestniczyli w rozgrywkach, ponieważ duch rywalizacji służył tu mądrej rozrywce, przygodzie intelektualnej i promocji tak często niedocenianych lektur szkolnych.

Wszystkich zachęcamy do takiej zabawy.

 

Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu