Bezpieczeństwo na drodze

W minionym tygodniu na szkolnej świetlicy uczniowie klas drugich przypominali sobie zasady bezpieczeństwa na drodze.

Wspólnie ustalili, o czym należy pamiętać:

1. Nie wolno przechodzić przez jezdnię na ukos!
  2. Nie wolno przechodzić przez jezdnię w miejscach o złej widoczności!
  3. Nie wolno przechodzić tuż przed nadjeżdżającym pojazdem. Nawet na przejściu dla pieszych!
  4. Nie wolno wychodzić na jezdnię zza stojącego pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność. Zaczekaj aż pojazd odjedzie lub znajdź inne, bezpieczniejsze przejście.
  5. Chodź zawsze prawą stroną chodnika – nie przeszkadzaj innym przechodniom!
  6. Przez jezdnię przechodź zdecydowanie i energicznie, ale pamiętaj – zawsze zachowuj ostrożność!
  7. Podczas przechodzenia przez jezdnię nie zwalniaj kroku, nie zatrzymuj się bez potrzeby, ale też nie przebiegaj!
  8. Nie przechodź jezdni tam, gdzie są barierki, łańcuchy, płotki, siatki lub inne zabezpieczenia, które oddzielają jezdnię.

Na zakończenie uczniowie wykonali pracę plastyczną – „Moja bezpieczna droga do domu”.