Liceum i Technikum

Bohater katechezy – ksiądz Daniel Nowak

Od 13 marca do końca miesiąca będzie można wziąć udział w głosowaniu na „Bohatera katechezy”, które po raz kolejny organizuje opolski oddział stowarzyszenia Civitas Christiana. Wystarczy polubić sylwetkę księdza na Facebooku, a do tego przekonywać raczej nie trzeba.

Ksiądz Daniel to nie tylko twórczy katecheta, wygłaszający nieprzewidywalne kazania, prowokujące do myślenia i wewnętrznych poszukiwań, inicjujący SMS-owe akcje wielkopostne czy Godzinę Łaski. Udziela się również na boisku w czasie turnieju piłki nożnej, jest świetnym tancerzem, co udowodnił podczas tegorocznej studniówki. Ale, co najważniejsze, to człowiek niezwykle uprzejmy, spontaniczny, wrażliwy, otwarty na potrzeby bliźnich: „Cenię go za poczucie humoru, za to, że jest prawdziwy w tym, co robi, wyrozumiały, pomocny, troszczy się o uczniów, zawsze zauważa, kiedy jestem smutna i stara się poprawić mi humor. Liczy się ze zdaniem każdego ucznia. Stara się pamiętać o naszych urodzinach. Zawsze znajdzie czas na rozmowę.  Mogę z nim porozmawiać jak z najlepszym przyjacielem” – tak widzą księdza nasi uczniowie.

Dlatego wchodzimy na stronę https://www.facebook.com/bohater.katechezy/photos/rpp.899104963443981/1387047511316388/?type=3&theater i klikamy lubię to pod zdjęciem ks. Daniela Nowaka. Zachęcamy również do udostępniania zdjęcia naszego katechety, by zdobyć jak największą ilość polubień.