Liceum i Technikum

BYĆ ZDROWYM – TO MODNE!

W dniach 23- 24 listopada odbyła się VIII Międzyszkolna Spartakiada z cyklu ”Być zdrowym – to modne!”.  W Spartakiadzie brały udział reprezentacje dzieci z IV klas szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Mańka, Marta Walasik, Zofia Jańczak, Antoni Buba, Stanisław Orski, Zuzanna Jasiołek.  Tegoroczna już VIII Spartakiada przebiegała pod hasłem „Zdrowo zainwestuj w swoją przyszłość”. Pierwszego dnia uczniowie wysłuchali wykładu na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na uprawianie sportu oraz spotkali się z trenerami szermierki, piłki nożnej, motocrossu oraz Patrycją Komko, mistrzynią Polski w enduro. Drugiego dnia nasi uczniowie rywalizowali w myśl zasad fair play. Dzieci mogły się sprawdzić w jedenasatu konkurencjach sportowych.  Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku – ten był niezwykle ważny w drodze do zdrowego, aktywnego życia.