Liceum i Technikum

Ciekawy konkurs z cennymi nagrodami dla kl. 7. i 8.

Solve For Tomorrow to program, w ramach którego młodzi ludzie mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata. To przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Celem programu jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości. Rozwiązanie zadania wymaga dobrania się w 3-4-osobowe zespoły, które staną przed wyborem jednego z czterech wyzwań: zdrowie, bezpieczeństwo, klimat, integracja. W kolejnych fazach programu, będą podejmować działania w obrębie wybranego zagadnienia. W półfinale wezmą udział w warsztatach z zakresu Design Thinking i opracują pomysł na rozwiązanie wybranego problemu. Zespoły nominowane do fazy finałowej podczas gali będą prezentować wypracowane koncepcje, dotychczasowe działania i wnioski.

Pierwszych 50 zgłoszeń zostanie nagrodzonych możliwością bezpłatnego odwiedzenia Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w uzgodnionym przez zainteresowane strony terminie.

Organizatorem i sponsorem nagród jest Samsung.

Szczegóły: https://solvefortomorrow.pl/