Liceum i Technikum

Cudze chwalicie, swego nie znacie! Wycieczka do Otmuchowa i Paczkowa

Cudze chwalicie, swego nie znacie! Wycieczka do Otmuchowa i Paczkowa

15 września odwiedziliśmy Paczków i Otmuchów. Największe wrażenia wynieśliśmy z Meta-Muzeum motoryzacji w Paczkowie. Obejrzeliśmy zabytkowe samochody i motocykle, ale – oprócz tego – uczestniczyliśmy we wspaniałej lekcji fizyki i techniki. Aktywny udział w eksperymentach poszerzył naszą wiedzę i dał nam wiele radości. Następnie odbyliśmy historyczny spacer po polskim Carcassonne – byliśmy na murach obronnych, na Wieży Ratusza, w Domu Kata oraz w zabytkowym obronnym kościele. Po obiedzie zwiedziliśmy Muzeum Gazownictwa. Poznaliśmy wiele nieznanych faktów z historii przemysłu gazowniczego. W drodze do Otmuchowa zatrzymaliśmy się na chwilę relaksu w Ściborzycach nad Jeziorem Otmuchowskim. Na zakończenie odwiedziliśmy Wieżę Zamkową w Otmuchowie i podziwialiśmy piękną panoramę Miasta Kwiatów.