Liceum i Technikum

Czwartoklasiści w Centrum Nauk Przyrodniczych

„Bądź cool-turalny językowo!” i „Świat wokół nas” – Szkoły Katolickie w Opolu na ciekawych lekcjach

Czwartoklasiści szkoły podstawowej uczestniczyli w dwóch lekcjach przeprowadzonych przez Centrum Nauk Przyrodniczych. Pierwsze zajęcia zatytułowane „Bądź cool- turalny językowo!” to lekcje języka ojczystego w formie łamigłówek i zabaw, aby dzieci mogły jeszcze bardziej utrwalić zasady poprawnego posługiwania się polszczyzną.

Druga lekcja – „Świat wokół nas”- zaprezentowana została z wykorzystaniem interesujących doświadczeń chemicznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, ponieważ była to okazja, aby wcielić się w prawdziwego chemika i wykonać kilka doświadczeń. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat budowy substancji, układu drobin w poszczególnych stanach skupienia oraz zjawiska dyfuzji w warunkach laboratoryjnych i w życiu codziennym.

 

Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu Szkoły Katolickie w Opolu