Dni otwarte dla przyszłych uczniów klasy 7 szkoły podstawowej oraz klasy 1 liceum ogólnokształcącego

W sobotę, 18 marca, w naszych szkołach odbyły się dni otwarte, podczas których przyszli uczniowie mieli okazję zapoznać z naszą ofertą edukacyjną oraz zobaczyć wyposażenie naszych sal. W tym dniu nauczyciele wraz z uczniami szkół katolickich przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji.

Na parterze można było uczestniczyć w zajęciach w pracowni chemicznej, podczas których za pomocą naturalnych produktów przyszli uczniowie mogli wywabiać plamy na ubraniach lub wyczyścić srebrną zastawę. Podobnie w sali biologicznej wykonywano liczne eksperymenty pod mikroskopem.

Na piętrze w salach polonistycznych można było się przenieść w czasy powstania warszawskiego oraz zobaczyć, jak przebiegała nauka na tajnych kompletach. Z kolei w sali historycznej każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę przy wykorzystaniu aplikacji mobilnych. Tego dnia także można było zobaczyć, jak przebiegają warsztaty artystyczne i spróbować swoich sił pod okiem p. Anety Skiby. Nie zabrakło także zajęć z grafiką komputerową oraz warsztatów dziennikarskich.