Liceum i Technikum

Dni otwarte w Katolickiej Szkole Podstawowej już za nami!

W ubiegłą sobotę Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu organizowała dni otwarte, których tematem przewodnim było hasło „Witajcie w naszej bajce!”. Była to znakomita okazja, aby zobaczyć, jak uczymy w naszej szkole.

Od wejścia gości witały cytaty o książkach oraz niesamowita postać Pana Kleksa, który wskazywał drogę do poszczególnych klas. W salach można było przenieść się do znanych i wartościowych bajek oraz powieści. Pojawił się między innymi świat „Małego Księcia”, w którym projektowano planety czy tworzono róże z krepiny, „Jasia i Małgosi”, w którym przyciągał zapach pieczonych pierników czy można było przenieść się do magicznej i pełnej smoków krainy „Hobbita”.

Nie zabrakło kreatywnych zajęć dla naszych najmłodszych gości. Dzieci mogły ozdabiać korony ze świata „Dziecięcia Elfów”, zagrać w grę planszową w „Akademii Pana Kleksa”, ulepić swojego „Plastusia” z plasteliny czy zmierzyć się na torze przeszkód i dowiedzieć się, „Jak Wojtek został strażakiem”.

Dni otwarte były znakomitą okazją do poznania nauczycieli, naszych sposobów nauczania oraz zaprezentowania materiałów dydaktycznych.

Relacji z dni otwartych można posłuchać na stronie Radia Doxa http://doxa.fm/slider/dni-otwarte-w-szkole-katolickiej-w-opolu/

W przyszłą sobotę, 18 marca, w godzinach 10:00-13:00 zapraszamy przyszłych uczniów klasy 7 szkoły podstawowej oraz klasy 1 liceum.