Liceum i Technikum

Dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia – szkolne rekolekcje adwentowe

„W rękach Maryi. Maryja Matką Miłosierdzia”

Na początku grudnia (5-7.12) w naszych szkołach odbyły się rekolekcje adwentowe. Przez trzy dni Maryja przewodniczyła nam w przygotowywaniach do pamiątki Narodzin Chrystusa oraz jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwentowe skupienie przypomniało nam prawdę o wielkiej miłości Boga do każdego z nas i o Jego wielkim miłosierdziu, które ogarnia każdego człowieka.

Spotkania rekolekcyjne rozpoczynaliśmy w kościele seminaryjnym konferencjami naszych księży – ks. Łukasza Kniecia oraz ks. Daniela Nowaka. Po nich klasy razem z wychowawcą spotykały się w szkole, by jeszcze bardziej zgłębiać życie i kult Maryi, Matki Miłosierdzia.

Pierwszego dnia był czas na pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty oraz zawierzenie swoich najbliższych Matce Bożej. Drugiego dnia nauczyciele wraz z księdzem sprawili prezent mikołajkowy dla swoich uczniów – przygotowali oprawę Mszy św. oraz modlili się w intencji wszystkich uczniów. Była to również okazja do tego, by uczniowie mogli przyjrzeć się swoim nauczycielom, a nauczyciele uczniom, popatrzeć sobie w oczy oraz pomodlić się za siebie nawzajem. W ostatni dzień odbyło się nabożeństwo ku czci Matki Bożej, podczas którego uczniowie mogli zapisać swoje prośby i podziękowania. Był to intensywny i bardzo owocny czas. Doskonały, by duchowo przygotować się do Bożego Narodzenia.