Liceum i Technikum

Dzień Australii. Podsumowanie konkursu

Dnia 27 stycznia odbyło się podsumowanie konkursu o Australii i Nowej Zelandii. Uczniowie mieli dużo czasu i duże pole manewru, by w pomysłowy i oryginalny sposób przedstawić to, co ich zainteresowało lub zainspirowało w krajach znajdujących się po drugiej stronie półkuli ziemskiego globu. Termin finału nie był przypadkowy, gdyż to dziś Australijczycy obchodzą swoje narodowe święto – Australia Day. Od rana na korytarzu uczniowie mogli poczytać ciekawostki o Australii i Nowej Zelandii. Podsumowanie odbyło się w auli na 5. Lekcji – przedstawiono prace konkursowe: prezentacje PowerPoint oraz prace plastyczne. Odbył się konkurs wiedzy dla wszystkich –  za pośrednictwem aplikacji Kahoot! Po wręczeniu nagród laureatom konkursu wszyscy zostali poczęstowani tradycyjnymi ciastkami lamingtons  z wiórkami kokosowymi oraz fairy bread – chlebem ze słodką posypką.

Happy Australia Day!