Liceum i Technikum

Dzień Otwartych Drzwi

W sobotę, 11 marca otworzyliśmy drzwi naszej szkoły i zaprosiliśmy przedszkolaków do zapoznania się z tym, co być może od września będzie ich udziałem. Opowiedzieliśmy o ofercie naszej szkoły, ponieważ zależało nam również na pochwaleniu się tym, co w naszej placówce najlepsze. Rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. „Mały Książę”, przygotowanego przez szkolną grupę teatralną, krótkich występów utalentowanych instrumentalistów, próbki zajęć tanecznych, pokazu pierwszej pomocy i eksperymentów. Następnie zaprosiliśmy do biblioteki, świetlicy, pracowni informatycznej i pięknie przygotowanych sal na zajęcia tematyczne. Szkołę można było zwiedzać zgodnie ze specjalnie przygotowaną mapą – dzieci miały możliwość samodzielnie udekorować ciasteczka, zagrać w szachy, pośpiewać w językach obcych, spróbować robotyki,  wykorzystać profesjonalny sprzęt do programowania, pobawić się z maszyną szyfrującą, wykonać prace plastyczne oraz obejrzeć prace naszych uczniów. Pokazaliśmy nowoczesny sprzęt multimedialny i świetnie wyposażone sale sportowe. Można było porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami i uczniami. Jak co roku bawiliśmy się wspaniale i mamy nadzieję, że to bliskie spotkanie sprawi, że już we wrześniu spotkamy się przy szkolnych ławkach na Plebiscytowej 5.