Liceum i Technikum

Festiwal Młodych Odkrywców Sekretów Nauki

Festiwal Młodych Odkrywców Sekretów Nauki to podsumowanie działań projektowych, w których udział wzięło wielu uczniów naszej szkoły podstawowej. W dniu 18 kwietnia uczniowie klas V i VI uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym przez RZPWE w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Poznaliśmy 4 światy: Świat Robotów – w którym mogliśmy pobawić się z robotami, Świat Kreatywny – w którym stworzyliśmy własnego piszącego robota i ozdobiliśmy koszulki, Świat Wirtualny – w którym poczuliśmy się jak w kosmosie lub w podwodnym świecie za pomocą wirtualnych gogli, wreszcie – Świat Energii – w którym zgłębialiśmy tajniki naturalnych źródeł energii. Na zakończenie mogliśmy podziwiać taniec płomieni w Rurze Rubensa i teatr animacji laserowej. Takie lekcje nam się podobają!