Liceum i Technikum

Finał akcji „Walentynka dla ojczyzny” za nami

W środę (14.02) dla uczniów gimnazjum i liceum odbył się finał akcji „Walentynka dla ojczyzny”, którą przygotowały uczennice klasy 3C gim w ramach projektu BohaterOn. Każda klasa wybrała trzyosobową reprezentację, która wzięła udział w quizie historycznym. Jego tematyka dotyczyła zagadnień Powstania Warszawskiego oraz Polskiego Państwa Podziemnego. Nie zabrakło wrażeń, gdyż reprezentacje poszczególnych klas prawie co pytanie zmieniały się na prowadzeniu. W drugiej części spotkania uczniowie przedstawiali swoje prace artystyczne. Piosenkę powstańczą wykonywali uczniowie 2A (Warszawskie dzieci) oraz 3A (Ballada rajdowa), reprezentant klasy 2C, Tomasz Konon, który wyrecytował wiersz Józefa Szczepańskiego Dziś idę walczyć, mamo. Pozostałe klasy wykonały przepiękne walentynki dla Polski. Akcja „Walentynka dla ojczyzny” miała charakter konkursu, w którym klasy zdobywały punkty – osobno za quiz i za pracę artystyczną. Prace walentynkowe, poza jury (p.Elżbieta Stanek, p. Agata Świerc), oceniali również uczniowie na widowni. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, ponieważ występy klas oraz wykonane walentynki pod względem artystycznym były na naprawdę wysokim poziomie. Najwięcej punktów zdobyła klasa 2A. Drugie miejsce zajęła klasa 3A, trzecie –  2C. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy jest dofinansowanie wspólnego wyjścia kulturalnego. Pozostali uczniowie otrzymali  słodki poczęstunek.