Liceum i Technikum

Finał powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników za nami!

W dniu 28 lutego najwytrwalsze czytelniczki, Kasia Kuchcińska i Ania Hofman, reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. Rywalizacja z drużynami z całej Polski była bardzo emocjonująca. Test konkursowy był niezwykle rozbudowany i dotyczył lektury „Marcel i czas” Emilii Becker. Składał się z 4 części i liczył 170 pytań: zamkniętych, otwartych i typu prawda-fałsz. Dziewczynki przez 90 minut dzielnie rozwiązywały formularz online i ostatecznie wywalczyły tytuł II Wicemistrzyń Powiatu. Nasza szkoła przez ostatnie dwie edycje pełniła funkcję koordynatora wojewódzkiego rozgrywek i to zadanie nadal realizujemy, mimo że w tym roku nasza drużyna kończy rywalizację na etapie powiatowym. Miejmy nadzieję, że już za rok zaprosimy do kolejnej edycji Wielkiej Ligi Czytelników!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!