Liceum i Technikum

Gra terenowa „MAMY RADY NA ODPADY”

Uczniowie klas szóstych 19 września wzięli udział w grze terenowej w Muzeum Wsi Opolskiej w ramach projektu edukacyjnego „Mamy Rady na Odpady”. Dzięki udziałowi w grze dowiedzieliśmy się, że najważniejszymi osobami życia codziennego wsi byli zielarka i kowal. Spotkaliśmy też innych wybitnych specjalistów, którzy pokazali nam, jak nadać drugie życie przedmiotom, wykonać coś z niczego. Zobaczyliśmy, jak niegdyś prano, cerowano, wykonywano naturalne mydło oraz odwiedziliśmy wiejską szkołę. Wszystko poprzedził warsztat kulinarny oraz prelekcja o bardzo ważnym współcześnie temacie – obchodzeniu się z odpadami. Zwiedzanie Muzeum zakończyliśmy degustowaniem przygotowanej wcześniej wodzionki, która mimo niesprzyjającej pogody rozgrzała nas na drogę powrotną do szkoły.