Liceum i Technikum

Gra terenowa w Zagwiździu

Gra terenowa w Zagwiździu

Dnia 26 września szukaliśmy pierwszych śladów jesieni w Zagwiździu, malowniczej wsi położonej w gminie Murów, nad rzeką Budkowiczanką. Poprzez zabawę na świeżym powietrzu uczniowie klas V-VII poznawali zabytki miejscowości: śluzę kanału hutniczego, odlewnię, kościół, wzgórze św. Rocha w ogrodzie botanicznym, most armatni, Kuźnię oraz Regionalną Salę Muzealną. Korzystając z tablic informujących o danym miejscu, obiekcie lub osobie, uczestnicy odpowiadali na pytania i wykonywali zadania terenowe. Poznali wizerunki śląskich świętych widniejące na filarach kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dowiedzieli się, co to jest czakram i jak powstała huta żelaza. Na koniec miło spędzili czas przy ognisku. A ponieważ pogoda dopisała, wycieczkę wypada zaliczyć do szczególnie udanych.