Gratulacje dla czytelników z IIb

Nasi młodsi czytelnicy z klasy IIb pragną pochwalić się swoim wielkim sukcesem. Przez cały rok pod okiem pani Ani Jaksik realizowali projekt czytelniczy „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Tym samym włączyli się dzielnie w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.

Na ostatnim etapie uczniowie wykonali wiele zadań. Uzupełniali lekturniki na temat „Detektywa Pozytywki”, w których zamieściły metryczkę, plakat z okazji Światowego Dnia Książki, rysunek z ulubioną przygodą. Przygotowali przedstawienie bajkowe pod tytułem „Kopciuszek idzie na bal”. Główna bohaterka wykonana została z plastikowej butelki, lotki, bibuły, patyków i folii bombelkowej. Z materiałów recyklingowych powstały też autorskie zabawki.