Liceum i Technikum

Happy Saint Patrick’s Day!

Uczniowie klas 1-3 obchodzili ostatnio Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Święto przypada na 17 marca i ma  dla mieszkańców Zielonej Wyspy charakter narodowy i religijny. Tego dnia Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony. Głównym symbolem tego święta jest trójlistna koniczynka, która służyła Świętemu Patrykowi jako pomoc przy tłumaczeniu pierwszym irlandzkim chrześcijanom pojęcia Trójcy Świętej. Według legend, Święty Patryk był cudotwórcą, który przywracał wzrok niewidomym, życie umarłym, a Irlandię uwolnił od plagi węży.

Nasi uczniowie sporo nauczyli się o święcie Saint Patrick’s Day. Na pierwszych zajęciach odczytywali listy w języku angielskim z przeróżnymi zagadkami, które zostawił im mały zielony skrzat – Leprechaun. Następnie zapoznali się bliżej z biografią Świętego Patryka, dowiedzieli się, gdzie na mapie znajduje się Zielona Wyspa oraz poznali symbole narodowe Irlandii. Dzieci wysłuchały również legendy o Świętym Patryku w wersji angielskiej.
Na kolejnych zajęciach uczniowie rozwiązywali quiz o Irlandii, grali w liczne gry oraz dekorowali swoje sale zajęciowe. Chętni uczniowie, a było ich wielu, przygotowali również zielone nakrycia głowy. Jesteśmy dumni, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając na siebie coś zielonego oraz zdobiąc swoje klasy w piękne kolorowe tęcze i koniczynki. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii!