Liceum i Technikum

I love Antipodes. Lekcja biblioteczna

Uczniowie naszych szkół w tym roku szkolnym poznają Antypody. Klasa siódma, która w tym roku szkolnym realizuje projekt czytelniczy „Oryginalni czytają w oryginale”, wraz z wychowawcą i anglistką zarazem odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną, aby zapoznać się z geografią, przyrodą, historią i kulturą Australii.

Kolejnym etapem projektu będzie konkurs na prezentację, plakat lub film o Australii lub Nowej Zelandii przeznaczony dla klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów liceum i technikum.

Podczas finałowej prezentacji zwycięskich prac uczniowie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie przeprowadzonym online. Tak więc warto szukać informacji o Antypodach w bibliotekach, w Internecie oraz… na korytarzach naszej szkoły. Regulamin konkursu znajduje się w zakładce „Konkursy”.

https://www.wbp.opole.pl/dla-czytelnikow/wycieczki-i-lekcje-biblioteczne