Idziemy do sklepu…

Klasy drugie szkoły podstawowej na języku angielskim poznały ostatnio różne rodzaje sklepów. Uczniowie dowiedzieli się, jak w języku angielskim spytać o cenę produktów oraz jak dokonać zakupu. Klasa II A na lekcji powtórzeniowej zaangażowała się w budowę własnych sklepów – powstał targ owocowo-warzywny i sklep z zabawkami. Uczniowie sami wykonali witryny sklepowe oraz bliżej poznali walutę Wielkiej Brytanii poprzez przygotowanie własnych banknotów z podobizną królowej Elżbiety II. Następnie był czas na zabawę. Efekty naszej pracy na filmiku. Fakt nagrywania nie była dla uczniów żadną przeszkodą, a wręcz przeciwnie – świadomość, że potrafią odgrywać scenki w języku obcym, zmotywowała ich jeszcze bardziej do dalszej nauki.