Liceum i Technikum

Inauguracja roku akademickiego Wirtualnej Akademii Astronomii

W dniu 24 listopada na Uniwersytecie Opolskim odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Wirtualnej Akademii Astronomii. Referat „Kosmos – ostateczna granica” wygłosił Janusz Nicewicz z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach (k. Krakowa).

Dzięki Wirtualnej Akademii Astronomii, nasi uczniowie mogą nie tylko zgłębiać wiedzę na temat wszechświata, ale również prowadzić własne obserwacje i badania. Dzięki zaawansowanej technologii, nawet dla ucznia podstawówki, kosmos jest na wyciągniecie ręki. Kilkoro spośród uczniów liceum rozpoczęło studia II stopnia.

Relacja w TVP Opole:

https://opole.tvp.pl/27914575/mlodzi-astronomowie-zainaugurowali-rok-w-akademii-astronomii

dsc00245 dsc00258 dsc00285