Liceum i Technikum

J jak Japonia i Klasowy Konkurs Czytania w IB

Już po przerwie zimowej, więc w szkole znowu dużo się dzieje. Uczniowie IB wzięła udział w Klasowym Konkursie Czytania, do którego niektórzy przygotowywali się przez ferie. Dużo emocji i wiele odwagi kosztowało naszych najmłodszych uczniów to wyzwanie. Ale było warto! Najlepszych rozpierała duma, kiedy otrzymali medale i upominki oraz bilet do teatru. Cieszmy się, że mamy do opanowania tylko 32 litery, kiedy na przykład Japończycy mają ich około 50 tysięcy 🙂 Wiemy to z  lekcji prowadzonej przez praktykantkę, Panią Julię. Poznając literę J jak Japonia, dowiedzieliśmy się, jak można kaligrafować, zobaczyliśmy tradycyjny papier ryżowy oraz spróbowaliśmy malowania pędzelkiem. Z przyjemnością wysłuchaliśmy kilku słów przygotowanych przez Panią Hanię, która kiedyś uczyła się trudnej sztuki hiragana i katakana, kanji i romanji. Już teraz wiemy, że nauka to wielki trud, który wcale nie musi być nudny 🙂