Liceum i Technikum

Już niebawem w Opolu … FESTIWAL KSIĄŻKI

Już niebawem 15-17 czerwca w Opolu odbędzie się wielkie święto czytelników – 3. Festiwal Książki. Z tej okazji organizatorzy zapraszają na szereg spotkań autorskich, prelekcji, wystaw i koncertów. Zachęcamy się do zapoznania z najnowsza, bogatą ofertą wydawniczą (możliwość zakupu książek z dużym rabatem). Dla uczniów coś specjalnego: konkurs literacki Przygoda z książką w tle.

Regulamin-konkurs-Festiwal-Książki-2018r.

Zapraszamy również do udziału w Małym Opolskim Dyktandzie. Tekst dyktanda przeczyta znana polska aktorka, Pani Joanna Jabłczyńska, natomiast o językowych zawiłościach opowie oraz odpowie na wszelkie pytania Pan Michał Rusinek, polski literaturoznawca, tłumacz i pisarz, doktor habilitowany nauk humanistycznych, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej, autor wielu książek, w tym „Pypci na języku” oraz zbioru felietonów poświęconych zjawiskom językowym.

Sprawdźcie, z jakim tekstem zmierzyli się uczestnicy w ubiegłym roku:http://festiwalksiazki.pl/ii-wielki-opolskie-dyktando-tresc%5B/%5D?