Liceum i Technikum

JUŻ SĄ! Książki zakupione w ramach NPRCz trafiły na półki biblioteczne

Niedawno otrzymaliśmy przesyłkę, na którą niektórzy uczniowie oczekiwali z wypiekami na twarzy. W ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono ponad 250 książek – przede wszystkim nowości wydawniczych wskazanych przez uczniów podczas szkolnych wyborów książek w marcu. Lista zakupów została skonsultowana z Radą Rodziców, Samorządem Uczniowskim i pracownikami Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Zakupiliśmy m.in. serię powieści fantastycznych „Baśniobór” B. Mulla, „Zwiadowców” Johna Flanagana, opowieści o przygodach Percy’ego Jacksona i bogów olimpijskich Ricka Riordana, „Kroniki Archeo”, serię detektywistyczną „Ulysses Moore”, powieści obyczajowe z serii Plus Minus 16 najwybitniejszych współczesnych autorów książek dla dzieci i młodzieży, rozważania księdza Szustaka, Szymona Hołowni, Reginy Brett, poradniki poprawności językowej prof. Bralczyka, a także klasyczne pozycje dla młodzieży Z. Nienackiego, D. Terakowskiej, K. Siesickiej oraz wiele, wiele innych. Zapraszamy do świata literatury! Książki będzie można wypożyczać w czasie wakacji. Terminy dyżurów bibliotekarza będą podawane na bieżąco na szkolnym Facebooku. Najbliższy – to poniedziałek, 2 lipca od godziny 12 do 15.

Poniżej prezentujemy pełną listę książek: Książki zakupy NPRCz