Już wkrótce święta Rita będzie patronką naszej podstawówki

Święta Rita z Cascia naszą opiekunką i patronką

Już w najbliższy czwartek, 25 maja 2017 r., Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Opolu otrzyma imię niezwykłej, włoskiej mistyczki i patronki od spraw beznadziejnych – św. Rity z Cascia. W ostatnich miesiącach intensywnie zaznajamialiśmy się z biografią świętej na różnych zajęciach w naszej szkole.

Efekty całorocznej pracy można zobaczyć w specjalnej zakładce o naszych patronkach na naszej stronie https://szkola-podstawowa.szkolykatolickie.opole.pl/patroni/

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na uroczystość nadania imienia w najbliższy czwartek (25.05), która odbędzie się w kościele seminaryjnym przy ul. Drzymały.

Program uroczystości:

8:45 – przedstawienie patronki Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Opolu oraz sztandary szkoły

9:00 – Msza Święta celebrowana przez bpa Andrzeja Czaję

10:15 – część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w auli seminaryjnej

11:00 – spotkanie  zaproszonych gości i rodziców w budynku szkoły

11:00-13:00 – piknik dla dzieci z animatorem na placu przy kościele