Liceum i Technikum

Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu z odwiedzinami w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera

Z odwiedzinami u filharmoników opolskich

W piątek, 2 grudnia 2016 r., uczniowie klas IV-VI Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Opolu uczestniczyli z wychowawcami w otwartej próbie generalnej w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo niesprzyjającej i chłodnej pogody wszyscy ochoczo dotarliśmy do filharmonii w doskonałych nastrojach. Krótka wizyta w szatni i po chwili każdy mógł wygodnie zatopić się w miękkim, fotelu sali widowiskowej, niecierpliwie oczekując rozpoczęcia próby. Koncert  poprowadził maestro Michał Dworzyński – w opinii wielu krytyków należy do najciekawszych talentów dyrygenckich Europy młodego pokolenia. Partię solową Koncertu wykonał Janusz Wawrowski, laureat wielu znaczących konkursów i skrzypek związany kontraktem z renomowaną wytwórnią Warner Music. Około godziny 12.00 nasza „muzyczna uczta” w filharmonii dobiegła końca. Po pamiątkowym zdjęciu powróciliśmy do szkoły. Zdycydowanie wyjście do filharmonii było dla uczniów dużą atrakcją i okazją do obcowania z kulturą wysoką. To wartościowe doświadczenie, które dostarczyło wszystkim wiele radości. 🙂

20161202_115743