Liceum i Technikum

Katolicki Dzień Kobiet – spotkanie dla pań naszej szkolnej społeczności

Jak co roku w okolicach uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszych szkołach obchodzimy Katolicki Dzień Kobiet. W tym roku święto odbyło się 5 grudnia. Był specjalny czas dla wszystkich pań.

Spotkanie rozpoczęło się mszą św., podczas której Słowo Boże do kobiet wygłosił ks. dr Waldemar Klinger. Po mszy panie zostały zaproszone na przegląd etiud teatralnych przygotowanych przez uczniów klas I pod okiem p. Anety Skiby. Przedstawienie nawiązywało do 1050. rocznicy chrztu Polski oraz początku państwa polskiego.

Następnie dla pań czekał poczęstunek w kawiarence, przygotowanej przez panów naszych szkół. Podczas degustacji smakołyków uczennice z klasy I liceum, pod okiem p. Anety Skiby, przygotowały wzruszający program artystyczny.

Tego dnia również rozpoczął się kiermasz świąteczny, na którym można było zakupić ozdoby świąteczne oraz wesprzeć zbiórkę pieniędzy na sztandar dla Katolickiej Szkoły Podstawowej w Opolu.