Liceum i Technikum

Klasa 4 szkoły podstawowej na audycji muzycznej

„Muzyka ma koronę w niebie, ale korzenie w ziemi.”

W poniedziałek (21.03) uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w audycji muzycznej w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Audycja prowadzona była przez nauczyciela i uczniów tejże szkoły – także będących w naszej szkole. Czwartoklasiści mogli podziwiać swoja koleżankę Danusie Matysiak w grze na fortepianie oraz kolegę ze starszej klasy Stefana Marca w grze na skrzypcach.

Audycja prezentowała poszczególne instrumenty, tj. trąbka, flet poprzeczny, waltornia, obój, kotły czy róg. Uczniowie mogli podziwiać ich brzmienie, a także znane wszystkim dzieciom utwory: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Różowa Pantera” czy „Oda do radości”. Uczniom został przybliżony piękny świat muzyki, a dla prowadzących zajęcia była to okazja do prezentacji swoich talentów przed publicznością, jak i ćwiczenia umiejętności zachowania się na scenie.

audycja audycja audycja audycja