Klasa IIb poznaje tajniki anatomii człowieka

Uczniowie klasy drugiej poprzez obserwację i doświadczenia wzbogacali wiedzę przyrodniczą. Wykonywali wiele zadań, między innymi: porównywali objętość płuc, za pomocą miary krawieckiej i wstążki odmierzali długość przewodu pokarmowego człowieka, obserwowali powierzchnię skóry za pomocą lupy, sprawdzali, w jaki sposób informacje docierają do mózgu i jak bije serce, poznali, jaka jest objętość pęcherza u 7-8 latka, badali kości i sprawdzali, jak napinają się mięśnie. Dzieci dostrzegały też różnice i podobieństwa między ludźmi. Na podstawie modelu anatomicznego mogły dokładnie przyjrzeć się narządom wewnętrznym człowieka. Dla uczniów była to lekcja niezwykle ciekawa, obfitująca w szereg nowych, zaskakujących odkryć.