Koła muzyczne

„Pączki Rity” to nasz szkolny chórek, który swoją nazwę zawdzięcza Patronce szkoły – św. Ricie. Wśród uczniów szczególnie młodszych klas cieszy się dużym zainteresowaniem. Po skończonych lekcjach we wtorek o 13.25 zapisane dzieci przychodzą na próby do klasy muzycznej na pierwszym piętrze (nr 23).

Celem naszych spotkań jest dobre wykorzystanie czasu po lekcjach, odkrywanie talentów, kreatywne współtworzenie repertuaru muzycznego, zwłaszcza na nasze szkolne msze święte oraz szkolne uroczystości.

Podczas prób wszyscy uczymy się systematyczności, odpowiedzialności, dyscypliny oraz pracy w zespole. Aktywnie spędzony czas pozwala także rozwijać umiejętności wokalne poprzez śpiew i zabawę. Mimo iż wciąż zaczynamy od nowa z nowymi uczniami, cieszymy się każdą dobrze wykonaną piosenką.

„Nauka gry na gitarze dla początkujących” to koło muzyczne, które gromadzi uczniów zainteresowanych grą na tym instrumencie. Gitarowe spotkania odbywają się w środy o godz. 13.25 w klasie muzycznej (nr 23).

Opierają się głównie na poznaniu podstawowych zasad gry na instrumencie, są próbą odkrywania talentów, sprawdzenia się w systematyczności i wytrwałości. To również zapoznanie z zasadami dbania o instrument, nauka podstawowych chwytów, wdrażanie w akompaniowanie do piosenek śpiewanych przez szkolny chórek „Paczki Rity. Uczniowie mają swój udział w tworzeniu repertuaru oraz uczą się współpracy z innymi w grupie.

Opiekunem kół muzycznych jest siostra Renata Lerch.