Liceum i Technikum

Kolorowo nie tylko z okazji pierwszego dnia wiosny – Trisomia 21

21 marca jest kolorowy nie tylko z okazji pierwszego Dnia Wiosny

To właśnie tego dnia obchodzimy „Światowy Dzień Zespołu Downa”. Data obchodów tego wyjątkowego dnia jest niezwykle symboliczna. Przypada ona bowiem na „21” dzień trzeciego miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa – TRISOMIA 21.

W tym dniu uczniowie szkół katolickich grają w jednym „WYJĄTKOWYM” Zespole – chłopcy, dziewczęta i nauczyciele, po prostu WSZYSCY ! ?

Na znak solidarności  założyliśmy – dwie różne kolorowe skarpetki w paski, w kropki, w kwiatki, w serduszka, w gwiazdki… Prawda, że proste ?. Ta symboliczna niepasująca jedna kolorowa skarpetka pokazuje, że różni Nas od „zespolaków” tak niewiele – tylko jeden dodatkowy chromosom.