Koncert życzeń z okazji Dnia Nauczyciela

Koncert życzeń i uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie zaprosili grono pedagogiczne na koncert życzeń, w czasie którego zaprezentowali występy wokalne, instrumentalne oraz zaproponowali nauczycielom grę w pytaki. Dowiedzieliśmy się, jaką lekturę uwielbiał czytać ksiądz Jarek, jaki stosunek do „Dziadów” Mickiewicza miała w szkole nasza polonistka, poznaliśmy zainteresowania naszych nauczycieli, ich szkolne wspomnienia, największe sukcesy i wybryki.

Pani dyrektor zaimponowała nam recytacją z pamięci bajki Ignacego Krasickiego „Czapla, ryby i rak”. To niezwykle sympatyczne i pełne życzliwości przywoływanie do tablicy pozwoliło nam dowiedzieć się czegoś więcej i jeszcze bardziej polubić naszych wspaniałych nauczycieli. W podziękowaniu za 10 lat pracy na stanowisku dyrektora ofiarowaliśmy pani dyrektor piękny bukiet kwiatów. Natomiast nauczycielom wręczyliśmy ręcznie wykonane karty z życzeniami i słodkości.

Również uczniowie szkoły podstawowej wykazali się w tym roku dużą pomysłowością i samodzielnością w przygotowywaniu upominków na Dzień Nauczyciela. Oprócz tradycyjnych piosenek, wierszy i kwiatów były własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, samodzielnie upieczone babeczki czy aromatyczny zestaw herbat na zmienne nauczycielskie nastroje.