Liceum i Technikum

Koniec roku szkolnego – czas pożegnań

22 czerwca 2017 r. Publiczne Katolickie Gimnazjum w Opolu pożegnało uczniów klasy III A i III B. Był to czas na wspomnienia, wzruszenia i podziękowania.

Rano, o godz. 9:00, odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której modliliśmy się za odchodzące klasy trzecie oraz dziękowaliśmy za miniony rok szkolny.

Po południu klasy drugie gimnazjum przygotowały część artystyczną – kabaret muzyczny, w którym uczniowie zastanawiali się, jak najlepiej pożegnać klasy trzecie. Potem odbyła się już oficjalna część pożegnania, w której przedstawiciele klas trzecich przekazali sztandar swoim młodszym kolegom. Następnie pani dyrektor wraz z wychowawczyniami przekazała nagrody dla wyróżniających się uczniów. Taką nagrodę otrzymała Magda Malik z klasy III A i Ludwika Gołaszewska-Siwiak z klasy III B. Wychowawczynie odchodzących klas podsumowały trzyletnią pracę ze swoimi uczniami oraz wręczyły podziękowania rodzicom, którzy przez cały czas nauki wspierali szkołę. Nie zabrakło podziękowań dla pani dyrektor oraz grona pedagogicznego od samych uczniów. Po części oficjalnej absolwenci naszej szkoły wspólnie świętowali zakończenie swojej nauki w gimnazjum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dzień później, 24 czerwca 2017 r., rok szkolny pożegnały pozostałe klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. W szkole podstawowej uczniowie rozpoczęli zakończenie o godz. 9:00. Na początek w części artystycznej klasa III szkoły podstawowej pokazała swoje przedstawienie, a następnie  zwycięzcy szkolnego konkursu „Mam talent!” zaprezentowali to, co potrafią najlepiej. Potem przyszedł czas na oficjalne zakończenie, podczas którego uroczyście odśpiewano hymn państwowy oraz wręczono świadectwa.

 

 

 

 

 

 

 

 


O godz. 11:00 swoje zakończenie roku szkolnego rozpoczęli uczniowie gimnazjum i liceum. W części artystycznej uczniowie I LO uświetnili spotkanie pięknym śpiewem. Następnie uroczyście wprowadzono sztandar gimnazjum oraz odśpiewano hymn państwowy. Potem przyszedł czas na rozdanie świadectw z wyróżnieniem.

Gratulujemy wszystkim uczniom ukończenia roku szkolnego 2016/2017. Życzymy wiele odpoczynku na wakacjach, wiele pięknych przygód oraz powrotu do szkoły ze sporą dawką energii na nowy rok szkolny!