Liceum i Technikum

Konkurs logicznego myślenia dla uczniów

Sprawdź, czy umiesz myśleć logicznie

Centrum Edukacji Szkolnej zaprasza na Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia. Konkurs zorganizowany zostanie dla trzech grup wiekowych tj. dla edukacji wczesnoszkolnej (klasa I-III), dla szkoły podstawowej (klasa IV-VI) oraz dla gimnazjum. Dla każdej z tych grup zostanie przygotowany inny zestaw łamigłówek. Konkurs zostanie przeprowadzony w szkołach na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych.

Przewidywany termin przeprowadzenia konkursu to: 11 marca 2016 r. (piątek)
Godzina przeprowadzenia konkursu zostanie ustalona przez Szkolnego Organizatora Konkursu powołanego w każdej ze zgłoszonych szkół.

Do udziału w konkursie nie jest wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczą jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

Zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać uczestnictwo w konkursie do środy 24 lutego 2016 r.
Można zapoznać się z przykładowymi zadaniami (testy z ubiegłych lat): http://www.ces.edu.pl/logika-archiwum-testow

Pytania i zgłoszenia u p. Mieczysławy Szejny