Liceum i Technikum

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

W tym roku już po raz szósty, z okazji Dnia Europy przypadającego na dzień 9 maja, opolska europosłanka, pani Danuta Jazłowiecka wspólnie z  Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych województwa opolskiego pt. „Moja Europa”. W tym roku konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe i dla każdej z nich proponujemy odrębny temat:
klasy I-III Postaci z europejskich bajek
klasy IV-VI Komiks o Unii Europejskiej
Autorzy najciekawszych prac, w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III i IV-VI), otrzymają nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa prac, która będzie dostępna od 13 sierpnia do 10 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Na jej zakończenie (7 września piątek) odbędzie się finisaż, podczas którego laureatom zostaną wręczone nagrody.

Na prace organizatorzy czekają do dnia 8 czerwca br. włącznie (piątek do godziny 16.00). Forma jest dowolna, jednak praca musi być jednowymiarowa, a jej format nie może być mniejszy niż A4, a za razem większy niż A3.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu, regulamin oraz wymagane dokumenty dostępne w bibliotece szkolnej.

Regulamin-Konkursu_Moja_Europa_2018