Liceum i Technikum

Konkurs Wiedzy Biblijnej – wyniki

26 kwietnia 2016 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbył się etap diecezjalny XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej z udziałem 50 uczniów i uczennic ze szkół ponadgimnazjalnych diecezji opolskiej. Zakres tematyczny konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Civitas Christiana obejmował: „Pieśń nad Pieśniami”, „List do Efezjan” oraz „Ewangelię wg św. Mateusza”. Najpierw licealiści konkurowali w części pisemnej. Musieli znać odpowiedzi na pytania naprawdę trudne pytania m.in. o to, jak nazywają się pudełeczka z fragmentami Tory przywiązywane do czoła i ramienia (filakterie), czyją córką była Tirsa (Selofchada) oraz jak nazywano pogan nawróconych na judaizm (prozelici). Najwięcej punktów, bo aż 85 na 90 możliwych, uzyskała uczennica naszego liceum – Faustyna Nowaczek. Niestety nie udało jej się wygrać w rywalizacji ustnej i ostatecznie zajęła 4. miejsce. Serdecznie gratulujemy.

https://pl-pl.facebook.com/civitaschristiana.opole

konkurs wiedzy biblijnej