Liceum i Technikum

Kursy przygotowujące do matury na Uniwersytecie Opolskim

Ferie trwają w najlepsze, a nasi maturzyści ciężko pracują.  Uczniowie uczestniczyli w kursie przygotowującym do matury z języka polskiego, zorganizowanym przez pracowników naukowych Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego. 

Licealiści wysłuchali wielu ciekawych wykładów poświęcanych sztuce retoryki, komunikacji językowej, filmowym grom intertekstualnym. Odświeżyli i pogłębili wiedzę na temat kanonicznych lektur: polskiej poezji renesansu i baroku, „Dziadów”, „Lalki” i „Wesela”. Wiele uwagi poświęcono również analizie współczesnych wierszy – Mirona Białoszewskiego, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Stanisława Barańczaka oraz poszukiwaniu prawdy o człowieku w dwudziestowiecznych dramatach i powieściach. Zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystają już za kilka tygodni podczas egzaminu dojrzałości.

Kurs przedmaturalny 2017