Liceum i Technikum

Kwiecień miesiącem autyzmu

Miesiąc świadomości Autyzmu rozpoczął się w naszej szkole już w czwartek 30 marca, kiedy to uczniowie klas IV-VI Katolickiej Szkoły Podstawowej zapoznali się z tematem „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”.

Uczniowie oglądali filmiki, próbowali się wcielić w role osób z różnymi zaburzeniami ze spektrum Autyzmu oraz uświadamiali sobie, że mamy w szkole takich kolegów, a których dobrze znamy i lubimy.

Kolejny dzień w szkole był dniem na niebiesko – uczniowie z klas młodszych czytali z wychowawcami książki-bajki o dzieciach z autyzmem oraz rozmawiali na temat różnorodności. Starsi uczniowie z gimnazjum i liceum na wybranych lekcjach zagłębiali się w to zagadnienie i słuchali wypowiedzi osób żyjących z Autyzmem na co dzień. Były to z pewnością dni, które ubogaciły naszą wiedzę i spojrzenie na świat dookoła nas.

Nauczyciele korzystali m.in. z materiałów:

Bartek Topa:
miniwykład topa zmysły: https://youtu.be/AuB1lsHPAkw 
 miniwykład Topa zachowania: https://youtu.be/vzr5VjpHHW4