Laureaci Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu Ziemio Cała” zaprezentowali się na scenie Jarmarku Franciszkańskiego

Przegląd Piosenki Religijnej Śpiewaj Panu Ziemio Cała jest organizowany przez Szkoły Katolickie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Opolu. Pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku. Przegląd organizowany jest obecnie w pięciu kategoriach, od przedszkolaków do młodzieży ze szkół średnich. Konkurs ma na celu promowanie piosenki religijnej oraz wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu swoich talentów i pewności siebie podczas występów na żywo.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i instruktorom za przygotowywanie dzieci i młodzieży do występów, a organizatorom Jarmarku Franciszkańskiego dziękujemy za umożliwienie laureatom zaprezentowania się na dużej scenie.

1. Schola parafii św. Jana Pawła II, pod przewodnictwem pani Agnieszki Spodymek, zaśpiewał utwór „Chrystus Pan, Boży syn”

2. Zuzanna Gawlikowska – „Oceany”

Uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Opolu, laureatka I miejsca w kategorii klas I-IV

3. Małgorzata Majewska „Jak piękne jest imię Twe”

Małgosia reprezentowała Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Nr 2 im. Marii Szymanowskiej w Kędzierzynie-Koźlu, zajęła II miejsce w kategorii klas V-VIII

4. Anastazja Dziedzic „ Ty tylko mnie poprowadź”

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu, laureatka III miejsca w kategorii klas I-IV

5. Anastazja Szalek „Wsród tylu dróg”

Reprezentantka Szkoły Podstawowej w Dylakach, wyróżniona w kategorii klas I-IV.

6. Martyna Larysz „Jak piękne jest imię Twe”

Laureatka II miejsca w kategorii szkół średnich.