Lecimy w kosmos

Klasa 3b na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej poznała wiele ciekawych faktów związanych z kosmosem oraz zdobywcami wszechświata.

Wiecie, że do dziś odbyło się około 300 lotów kosmicznych, a wzięło w nich udział ponad 500 osób z 38 krajów. Pierwszy obiekt udało się wystrzelić w kosmos Rosjanom w 1957 roku. Wąsata kula, ważąca tyle co dorosły mężczyzna, przez trzy miesiące krążyła wokół Ziemi.

W 1969 roku Amerykanin Neil Armstrong jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu i wypowiedział słynne słowa ,,To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.

Swój udział w odkrywaniu kosmosu miał również pierwszy, i jak dotąd jedyny, Polak – Mirosław Hermaszewski, który wyruszył na wyprawę w 1978 roku.

Po zapoznaniu się z ciekawostkami uczniowie przeszli do zadań praktycznych. Sami zaprojektowali i wykonali pojazdy kosmiczne, które są naprawdę wyjątkowe. Możemy im pogratulować talentu.