Liceum i Technikum

Nie lękajcie się! Dzień Papieski i Piesza Pielgrzymka do Winowa

Dzień Nauczyciela jak co roku świętowaliśmy w Winowie. O 8.00 wyruszyliśmy nadodrzańskim szlakiem z Opola w pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Z radosnym śpiewem na ustach i w miłym towarzystwie dotarliśmy na uroczystą Mszę Świętą odprawianą przez naszych kapłanów – ks. Łukasza Kniecia i ks. Jarosława Staniszewskiego. Ksiądz Łukasz jak zawsze sugestywnie przywołał słowa wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi! Nie lękajcie się”. Bo i czego się bać … Przyjaźń z Chrystusem nie zabierze nam wielkich planów na przyszłość, ambicji czy marzeń o pięknej karierze. Wprost przeciwnie – zyskamy powiernika, który pozbawi nas ciężarów drażniących sumienie, słabości, grzechów, wzmocni pewność siebie i wiarę w wielki dar życia. „Zaprzyjaźnij się z Jezusem!” – zachęcał kaznodzieja. Po wspólnej modlitwie nadszedł czas zabawy na świeżym powietrzu. Były tańce, piknik przy ognisku, gry i zabawy. Posmakowaliśmy jak zawsze przepysznych papieskich kremówek i około 13.00 rozpoczęliśmy weekendowy odpoczynek.