Liceum i Technikum

Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim

Uczennica klasy pierwszej naszego liceum, Łucja Gaj, zakwalifikowała się do ścisłego finału ogólnopolskiego konkursu inspirowanego „Limerykami o narodach” Jacka Kaczmarskiego.

Uczennica napisała trzy prace: 1. nt. limeryku jako gatunku literackiego, 2. nt. wybranego konfliktu międzynarodowego, do którego odniesienie znajduje się w utworze oraz 3. własny limeryk o dowolnej tematyce, zawierający nawiązanie do tzw. „małej ojczyzny”. Oprócz tego Łucja oraz jej koledzy z klasy drugiej, Jan Michalski i Mateusz Szenawa, w dniach 9-10 listopada wezmą udział w rozgrywkach drużynowych. W gronie ośmiu kilkuosobowych drużyn z całej Polski będą rywalizować o cenne nagrody. Wiedzę o konfliktach zbrojnych współczesnego świata, ich genezie i przebiegu oraz zagadnieniach wielokulturowości (położeniu, kulturze, tradycjach, kuchni, cechach charakterystycznych państw i narodów wspomnianych w limerykach) będą musieli wykorzystać w popularnych grach towarzyskich typu czarne historie, komplementary czy kalambury. Zakres wiedzy jest ogromny. Trzymajcie więc mocno kciuki.