Liceum i Technikum

Lekcja teatralna dla uczniów klas IV-VI Katolickiej Szkoły Podstawowej w Opolu

Spektakl i warsztaty teatralne

Uczniowie klas IV – VI Katolickiej Szkoły Podstawowej w Opolu udali się w dniu 18 listopada do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na spektakl pt. „Mała mysz i słoń do pary”, który bardzo się spodobał. Dzieci, a także nauczyciele docenili bogactwo treści i głębię przesłania wynikającego z doświadczeń bohaterów oglądanych na scenie.

Po spektaklu uczniowie klasy piątej udali się na warsztaty poświęcone lalkom teatralnym, podczas których mogli zobaczyć z bliska, jak lalka wprawiana jest w ruch, a także spróbować samodzielnie tchnąć w nią życie i wykreować jakąś  postać. Z kolei uczniowie klasy czwartej i szóstej wzięli udział w zajęciach dotyczących teatru cieni. Dowiedzieli się, jak narodził się ten teatr, jak wygląda lalka cieniowa oraz zostali wprowadzeni w arkana tej sztuki. Inspiracja warsztatami, mamy nadzieję, zaowocuje w codziennym życiu uczestników, którzy na co dzień będą w zaciszach domowych wystawiać własne przedstawienia.

2016-09-14_147386807616 dsc_0562 dsc_0573 dsc_0577