Liceum i Technikum

Lekcje z Naukobusem

W ramach programu do szkół i placówek oświatowych w całej Polsce jeżdżą dwa Naukobusy i Planetobus, organizowany jest konkurs oraz projekt badawczy. Aktualnie z przyczyn związanych z pandemią wyjazdy nie odbywają się. Przygotowano w to miejsce bogatą ofertę zajęć online: e-Naukobus i e-Planetobus. 15 września w Dzień Kropki klasy: 2b, 2a, 3a, 3b, 4a i 4b wraz ze swoimi wychowawcami mogły uczestniczyć w takich zajęciach na żywo (zdalnie, poprzez platformę Teams). Wybrano dwa tematy  warsztatów „Powietrze” oraz o „Ciśnienie”. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w doświadczeniach i rozmowie z edukatorami z Centrum Kopernika w Warszawie. Pytali i komentowali na bieżąco działania naukowców. Ta nowoczesna forma nauki jest już dla nas codziennością po długim okresie zdalnego nauczania i daje mnóstwo dobrych doświadczeń oraz przeświadczenia, że nauka jest rzeczywiście wokół nas i na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko chcieć.