Liceum i Technikum

Licealiści dyskutują o wyzwaniach współczesności

Uczniowie klasy I i II naszego liceum mieli okazję skorzystać z zaproszenia Klubu „Społeczeństwo”, działającego przy opolskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana oraz przysłuchiwać się wykładom prelegentów i dyskusji wokół tematu: „Katolicka nauka społeczna wobec aktualnych wyzwań życia społecznego”. Wykładowcy wzięli pod uwagę, że ich wystąpień słucha młodzież i treść swoich rozważań skoncentrowali wokół zdefiniowania zagrożeń czyhających na młodych w erze postępu technologicznego i komunikacyjnego. Ksiądz prof. Zbigniew Waleszczuk nakreślił obraz współczesnego Kościoła w Niemczech, w których przebywa i wykłada od 21 lat. Ksiądz dr Antoni Kaltbach, proboszcz parafii w Dębiu, wieloletni pracownik naukowy Wydziału Teologicznego i konsultant Stowarzyszenia, w przekonujący sposób zestawił realne problemy i zagrożenia, które dla współczesnego Kościoła stanowią pilne i ważne wyzwanie. Poruszył m.in. kwestie rozpadu wspólnoty, uwiądu kultury, postępujacej zewnątrzsterowności człowieka czy braku autorytetów.

Fotografie pochodzą ze strony organizatora.