Liceum i Technikum

Liczy się każda chwila, czyli bądź jak Pomocny Dżo i ratuj życie!

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zorganizowała dla uczniów opolskich szkół prezentację i głośne czytanie edukacyjnego komiksu „Pomocny Dżo” autorstwa Pawła Śmiałka. Pomysłodawcy akcji postanowili uczyć zasad pierwszej pomocy z humorem, posługując się językiem młodych ludzi. Inicjatywa Fundacji Projekt AED spotkała się
z uznaniem zebranej młodzieży, która z zaciekawieniem odkrywała tajniki udzielania pierwszej pomocy, właściwego zachowania w sytuacjach kryzysowych oraz użycia defibrylatora. Przyjazna atmosfera zajęć praktycznych sprawiła, że uczniowie klasy VIII naszej szkoły podstawowej oraz III C gimnazjum chętnie brali udział w zajęciach i zadawali dużo ważnych pytań. Miejmy nadzieję, że dzięki temu będą potrafili właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia. Zachęcamy do zapoznania się z komiksem. Jest dostępny w naszej bibliotece!