Liceum i Technikum

Nasza uczennica wyróżniona w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”

Nie brakuje wrażliwości na potrzeby innych

Szkolna grupa wolontariatu pod kierunkiem pani Anny Jaksik wzięła udział w opolskich eliminacjach do XXII ogólnopolskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego uczestnikami są młodzi wolontariusze. W konkursie została wyróżniona nasza uczennica Magdalena Rosiak z klasy II A. Konkurs z założenia promuje młodzież, której prospołeczne postawy i działania wywierają pozytywny wpływ na najbliższe otoczenie: grupy rówieśników, sąsiadów, środowisko szkolne i lokalne. Jego celem jest rozbudzanie wrażliwości młodych ludzi na potrzeby innych, zachęcanie do niesienia pomocy tam, gdzie jest ona niezbędna i kształtowanie osobowości w duchu odpowiedzialności i ogólnoludzkiej życzliwości.

Szkolne Koło Caritas działa w naszym gimnazjum od 2011 roku, a jego członkowie rokrocznie przeprowadzają szereg działań charytatywnych, m.in. zbiórkę nasion dla  Afryki, Szlachetną Paczkę, przedświąteczną zbiórkę żywności w hipermarketach, organizację Dnia Chorego i wiele innych.